Deal weeks - Kitchen & Household Supplies

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
542 Results
4.0 2×
Watch Price/Availability
HISENSE HCG2000D
Contact Grill - with power consumption of 2000W, grilling area of 1344 cm2, 2 grilling surface(s), timer, display, non-stick surface, drip tray, temperature regulation and temperature probe, aluminium grilling surface, stainless steel grill, weight: 8kg
Discounted -5 % 149.90 € 157.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: HISGRI949
Watch Price/Availability
Tognana VINORA Set of 6 wine glasses 620 ml
Glass - 2.15 €/1 pc(s)
Discounted -19 % 12.90 € 16 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: TOGSK36
4.8 4×
Watch Price/Availability
Tognana ANDREA FONTEBASSO Cinzia Trend Blue Pizza plate 33 cm 2 pcs
Set of Plates shallow, material: porcelain, round, suitable for dishwashers and microwave ovens, 2 pc(s) in set, colour: multicolour
Discounted -19 % 16.90 € 21.10 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: TOGST27
4.8 4×
Watch Price/Availability
Tognana ANDREA FONTEBASSO Cinzia Camelia Pizza plate 33 cm 2 pcs
Set of Plates shallow, material: porcelain, round, suitable for dishwashers and microwave ovens, 2 pc(s) in set, colour: multicolour
Discounted -19 % 16.90 € 21.10 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: TOGST480
4.8 4×
Watch Price/Availability
Tognana ANDREA FONTEBASSO Cinzia Dalia Pizza plate 33 cm 2 pcs
Set of Plates shallow, material: porcelain, round, suitable for dishwashers and microwave ovens, 2 pc(s) in set, colour: multicolour
Discounted -19 % 16.90 € 21.10 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: TOGST73
Watch Price/Availability
Nachtmann APERITIVO Set of universal glasses 2 pcs
Glass - for white wine, on stem, 2 pieces in package, glass volume 490 ml, material glass - 5.95 €/1 pc(s)
Discounted -7 % 11.90 € 12.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: NACHSK308
3.9 13×
Watch Price/Availability
SENCOR SCP 2256SS
Electric Cooker - with power consumption of 2250W, number of plates: 2 pc(s), plate diameter: 18cm, 6 programs, thermostat, protection against overheating, non-slip grip and power indicator, size: 27,5cm x 47cm x 8cm, stainless steel colour
Discounted -8 % 31.90 € 34.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENVA585
Watch Price/Availability
Lamart Thermal Glasses Vaso LT9124 Set of 2 tea 250 ml, 2 pcs, green
Glass - for tea, with handle, 2 pieces in package, glass volume 250 ml, material borosilicate glass - 4.25 €/1 pc(s)
Discounted -32 % 8.49 € 12.59 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: LAMdom008
Watch Price/Availability
Lamart Thermal Glasses Vaso LT9123 Set of 2 tea 250 ml, 2 pcs, black
Glass - for tea, with handle, 2 pieces in package, glass volume 250 ml, material borosilicate glass - 4.25 €/1 pc(s)
Discounted -32 % 8.49 € 12.59 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: LAMdom007
5.0 3×
Watch Price/Availability
Lion Sabatier SHOTOH Japanese knife 13 cm brown
Kitchen Knife - steel, blade length 13cm, japanese and kitchen
Discounted -18 % 19.90 € 24.35 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: HOMEaaa2519
Watch Price/Availability
Thun mug 220 ml MOLE AND CAR 1 pc porcelain
Mug - material: porcelain, microwave and dishwasher safe, 220ml, colour, 1 pc(s) in pack - 6.99 €/1 pc(s)
Discounted -13 % 6.99 € 8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: THUHR393
Watch Price/Availability
Petromax FP40 Cast iron pan with handle 40 cm
Pan - cast iron, round, compatible with electric, gas, glass-ceramic and induction cooktops, oven safe, cast iron exterior surface, ergonomic, cast iron handle, reinforced bottom, height 5 cm, top rim diameter 40 cm, black colour
Discounted -19 % 69.90 € 86.73 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: PETpan04
Watch Price/Availability
SENCOR SSJ 0900BK
Juicer - electric, helical screw, 80 RPM, 2 speeds, filling hole size 48 mm, juice container volume 0.55 l, pulp container volume 0.7 l, horizontal shaft, non-slip feet and anti drip, safety, motor reverse function, pulp control and slow juicing, control via buttons, construction material: plastic, screw material: plastic, juice container material: plastic, filter material: stainless steel, noise level 70 dB, grey colour, dimensions 32.5 × 17 × 38 cm (H×W×D), strainer cleaning brush, juice container, pulp container, strainer and tamper included in the package
Discounted -1 % 199.90 € 202.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: SENOD4860
Watch Price/Availability
Brabantia Ironing Board B 124 × 38 cm black frame PDPJ - Denim Blue
Ironing Board - length of the ironing surface: 124cm, width of ironing surface: 38cm, height of foam padding: 70mm, minimum height: 690mm, maximal height: 960mm, adjustable height, holder iron and suitable for steam generators
Discounted -5 % 113.90 € 119.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: BRAZP364
Watch Price/Availability
Berlingerhaus Casserole Taupe Collection, 30 cm BH-8103
Casserole Pot - material: aluminium, inner surface: titanium, diameter: 30cm, volume: 8l, suited for gas, electric, induction and glass-ceramic cookers, dishwasher-safe
Discounted -6 % 42.90 € 45.90 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: BERkas041
Watch Price/Availability
BOSCH Professional Tool case L-BOXX 102, 6 compartments 1.600.A01.6NC
Toolbox - folding and freestanding, dimensions (width × depth × height): 44,2 × 35,7 × 11,7cm, made from plastic, weight: 2,5kg
Discounted -4 % 66.90 € 69.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: BOCh0339
4.0 4×
Watch Price/Availability
TESCOMA GrandCHEF+ 4 mesh 24 cm
Pancake Pan - round, compatible with gas, electric, induction and glass-ceramic cooktop type, pan features include oven safe and dishwasher safe, stainless steel, height 5.8 cm, top rim diameter 24 cm, bottom exterior diameter 20.5 cm, black and silver colour
Discounted -11 % 31.90 € 35.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TESpan017
Watch Price/Availability
STATUS Fresko vacuum container 2,3 l 177161 blue
Storage Jar - material: plastic, volume 2,3 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 16,5cm×11cm×21,5cm, 1 pc(s)
Discounted -20 % 10.29 € 12.89 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: STADO735
Watch Price/Availability
STATUS Fresko 5-piece set of vacuum jars 177112 blue
Storage Jar - material: plastic, volume 2,3 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 16,5cm×11cm×21,5cm, 5 pc(s)
Discounted -20 % 38.49 € 48.39 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: STADO766
4.2 20×
Watch Price/Availability
LAMART Enamel saucepan with lid 20cm, 3.8L HARD LT1279
Casserole Pot - material: enamel, inner surface: enamelled, diameter: 20cm, volume: 3,8l, suited for gas, electric, induction and glass-ceramic cookers, dishwasher-safe
Discounted -41 % 12.90 € 21.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: LAMKAS412
4.8 4×
Watch Price/Availability
Tognana ANDREA FONTEBASSO Cinzia Vintage beig Pizza plate 33 cme 2 pcs
Set of Plates shallow, material: porcelain, round, suitable for dishwashers and microwave ovens, 2 pc(s) in set, colour: multicolour
Discounted -19 % 16.90 € 21.10 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: TOGST503
4.8 19×
Watch Price/Availability
FISKARS Functional Form Plastic block with five knives
Knife Set - japanese, kitchen and trimming, handle material: plastic, blade length: 21cm, blade width: 4,8cm, blade material: stainless steel, knife holder , dishwasher safe, pieces in set: 5
Discounted -10 % 61.90 € 68.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: FISkuch035
3.0 3×
Watch Price/Availability
LAMART LT2088 SLICING KNIFE 19CM RENNES
Kitchen Knife - steel, blade length 19cm, slicing
Discounted -53 % 1.99 € 4.29 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order Code: LAMKN189
4.3 3×
Watch Price/Availability
ORION GRANDE Steak pan 27 cm
Pan - granite, round, compatible with electric, gas, glass-ceramic and induction cooktops, dishwasher safe and non-stick surface, granite exterior surface, plastic, double bottom, dimensions 1.5 × 27 × 46 cm (H×W×L), top rim diameter 27 cm, bottom exterior diameter 27 cm, black colour
Discounted -32 % 16.90 € 24.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: GRAPA746