Deal weeks - Kitchen & Household Supplies

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
542 Results
Watch Price/Availability
STATUS Fresko 5-piece set of vacuum jars 177113 mix colours
Storage Jar - material: plastic, volume 2,3 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 16,5cm×11cm×21,5cm, 5 pc(s)
Discounted -20 % 38.49 € 48.39 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: STADO0014
Watch Price/Availability
Thun mug 220 ml MOLE AND BALL 1 pc porcelain
Mug - material: porcelain, microwave and dishwasher safe, 220ml, colour, 1 pc(s) in pack - 6.99 €/1 pc(s)
Discounted -13 % 6.99 € 8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: THUHR423
Watch Price/Availability
Rohnson R-5655 Velvet Creme
Ice Cream Maker - power use of 700W, container volume of 1,5l, 9 programmes, without compressor
Discounted -1 % 159.90 € 162.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: ROHZM154
Watch Price/Availability
Crystalite Bohemia STRIX 6 pcs 60 ml liqueur
Glass - for liqueur, on stem, 6 pieces per pack, glass volume 60 ml, material lead-free crystal - 1.47 €/1 pc(s)
Discounted -36 % 8.79 € 13.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: CRYSS97
Watch Price/Availability
Tefal Pan 24cm Emotion+ E32704
Pan - round, compatible with electric, halogen, gas, glass-ceramic and induction cooktops, temperature indicator, safe for use with non-sharp metal utensils, dishwasher safe and non-stick surface, stainless steel exterior surface, ergonomic, stainless steel handle, double and reinforced bottom, black and stainless steel colour
Discounted -12 % 26.90 € 30.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: TEFPA7455
Watch Price/Availability
Tefal Pan 20cm Emotion+ E32702
Pan - round, compatible with electric, halogen, gas, glass-ceramic and induction cooktops, temperature indicator, safe for use with non-sharp metal utensils, dishwasher safe and non-stick surface, stainless steel exterior surface, ergonomic, stainless steel handle, double and reinforced bottom, black and stainless steel colour
Discounted -6 % 26.90 € 28.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: TEFPA448
1.0 1×
Watch Price/Availability
Salente BodyFit White
Bathroom Scale
Discounted -12 % 28.18 € 32.29 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: SALOV587
Watch Price/Availability
STATUS Fresko vacuum jar 1,4 l 177158 blue
Storage Jar - material: plastic, volume 1,4 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 14cm×9,5cm×19cm, 1 pc(s)
Discounted -16 % 10 € 11.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: STADO9704
Watch Price/Availability
STATUS Fresko vacuum jar 0,9 l 177154 blue
Storage Jar - material: plastic, volume 0,9 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 12,5cm×7,5cm×17,5cm, 1 pc(s)
Discounted -14 % 9.19 € 10.79 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: STADO674
Watch Price/Availability
STATUS Fresko vacuum jar 0,5 l 177152 blue
Storage Jar - material: plastic, volume 0,5 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 11cm×5,5cm×16cm, 1 pc(s)
Discounted -12 % 8.79 € 9.99 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: STADO9643
Watch Price/Availability
ORION Yoghurt jar 0,3 l 12 pcs glass
Storage Jar - material: glass, volume 0,3 l, dishwashers and lednice, dimensions: 8,3cm×8,3cm×8,5cm, 12 pc(s)
Discounted -36 % 9.49 € 14.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: ORIDO8350
Watch Price/Availability
Girmi PS0401 Kitchen scale
Kitchen Scale - digital, up to 5kg, accuracy to 1g, TARE, unit selection and automatic shutdown, white colour
Discounted -12 % 13.90 € 15.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: HOMEaaa3686
Watch Price/Availability
ORDINETT Folding storage box 31 l blue 41 × 31 × 25 cm
Storage Box - with lid, capacity 31 l, 41×25×31cm, textile
Discounted -15 % 10.90 € 12.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: ORDUB7302
2.0 1×
Watch Price/Availability
KITCHISIMO Frying pan 24 cm induction bottom stainless steel/aluminum
Pan - round, compatible with electric, halogen, gas, glass-ceramic and induction cooktops, safe for use with non-sharp metal utensils, dishwasher safe and non-stick surface, stainless steel exterior surface, ergonomic, stainless steel handle, dimensions 5 × 25.5 × 47 cm (H×W×L), top rim diameter 25.5 cm, bottom exterior diameter 18 cm, black and stainless steel colour
Discounted -4 % 22.90 € 23.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: KITPA868
Watch Price/Availability
Maxwell & Williams White Basics Rococo Mugs Set 390 ml 4 pcs
Mug - material: porcelain, microwave and dishwasher safe, 390ml, colour, 4 pc(s) in pack - 4.23 €/1 pc(s)
Discounted -25 % 16.90 € 22.80 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: MAWHR5326
Watch Price/Availability
Maxwell & Williams WHITE BASICS Set of espresso cups with saucers 80 ml 4 pcs
Set of Cups for espresso - with saucers, material porcelain, volume 80 ml, dishwasher and microwave safe, white colour, 4 pcs in the package - 2.98 €/1 pc(s)
Discounted -32 % 11.90 € 17.70 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: MAWSS0189
Watch Price/Availability
Maxwell & Williams Royal DI0546 Botanic Gardens Eucalyptus Bloom Mug 350 ml
Mug - material: porcelain, microwave and dishwasher safe, 350ml, colour, 1 pc(s) in pack - 5.59 €/1 pc(s)
Discounted -39 % 5.59 € 9.20 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: MAWHR6133
Watch Price/Availability
Küchenprofi SAN REMO Set of pots 5 pcs
Cookware Set - compatible with gas, electric, induction and glass-ceramic cooktop type, 5 pots in the set, dishwasher safe, body material stainless steel, stainless steel pot exterior surface, stainless steel pot interior surface, stainless steel pot handle finish, lid included, stainless steel colour
Discounted -24 % 173.90 € 229.40 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: KCHSH829
Watch Price/Availability
Zassenhaus SET of steak knives4 pcs
Knife Set - portioning, handle material: wood, blade length: 13cm, blade material: steel, gift box, pieces in set: 4
Amazing Deal 38.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: ZSSN804
Watch Price/Availability
Küchenprofi PRIMUS Kitchen knife 20 cm
Kitchen Knife - steel, blade length 20cm, kitchen, plastic handle wooden handle
Discounted -19 % 33.90 € 41.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: KCHKN590
Watch Price/Availability
Küchenprofi PRIMUS Vegetable knife 8 cm
Kitchen Knife - steel, blade length 8cm, peeling and trimming, plastic handle wooden handle
Discounted -4 % 21.90 € 22.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: KCHKN644
Watch Price/Availability
Küchenprofi PRIMUS Universal knife 12 cm
Kitchen Knife - steel, blade length 12cm, peeling, plastic handle wooden handle
Discounted -4 % 21.90 € 22.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: KCHKN620
5.0 1×
Watch Price/Availability
Küchenprofi SAN REMO Pot 26 cm
Pot - diameter of 26cm, outer surface: stainless steel, inner surface: stainless steel, handle made of stainless steel, suitable for gas hobs, electric hobs, induction hobs, glass-ceramic hobs
Discounted -5 % 56.90 € 59.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: KCHHR511
3.0 2×
Watch Price/Availability
Melii Luxe Bulldog snack box
Lunch Box - children's, volume 0.232 l, dimensions 8.1 × 11.5 × 9.2 cm (H×W×D), snap-on lid, suitable for dishwashers, material: silicone and ABS, transparent colour, animal and abstract theme
Discounted -24 % 5.79 € 7.69 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: HRAls15544