Deal weeks - Kitchen & Household Supplies

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
556 Results
5.0 1×
Watch Price/Availability
Andrea Fontebasso PARTY TIME Tray with flowers 48 × 35 cm rectangular
Tray - angular, material plastic, 1 pcs in set, height 35 mm, depth 350mm,
Discounted -21 % 13.90 € 17.70 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: AFPOD408
5.0 1×
Watch Price/Availability
Lamart LT9212 CERA Square baking dish
Baking Pan -
Discounted -30 % 10.90 € 15.79 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: LAMzap02
4.7 34×
Watch Price/Availability
Lamart thermos glass LT9113 VASO Set Cappuccino 270 ml 2 pcs blue
Glass - for cappuccino, with handle, 2 pieces in package, glass volume 270 ml, material borosilicate glass - 4.25 €/1 pc(s)
Discounted -34 % 8.49 € 12.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: LMRskl08
5.0 4×
Watch Price/Availability
APS Three-tier tray, natural slate 00960
Tiered Stand -
Discounted -7 % 23.90 € 25.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: APSPO608
4.5 82×
Watch Price/Availability
Tescoma DELÍCIA 24cm, Folding
Baking Mould cake, non-stick, dishwasher safe
Discounted -9 % 18.90 € 20.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: TESFO202
4.6 12×
Watch Price/Availability
Tefal PP1600V0 Origin Wood
Bathroom Scale - digitální, carrying capacity: 160kg, plate made of plastic, wooden colour
Discounted -7 % 25.90 € 27.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: TEFOV355
4.5 13×
Watch Price/Availability
Tescoma Deep Pan 28cm SmartCLICK 605038.00
Pan - stainless steel, steel, aluminium, round, compatible with electric, glass-ceramic cooktops, non-stick surface, aluminium and stainless steel exterior surface, detachable, plastic handle, maximum oven temperature 230 °C, dimensions 12 × 52 cm (H×L), top rim diameter 28 cm, bottom exterior diameter 21.5 cm, black colour
Discounted -10 % 57.90 € 64.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TESSC004
4.9 14×
Watch Price/Availability
Tefal GC520DE0 SuperGrill 3in1 XL
Contact Grill - with power consumption of 2200W, grilling area of 800 cm2, 2 grilling surface(s), non-stick surface, drip tray and temperature regulation, aluminium grilling surface, stainless steel grill,
Discounted -6 % 108.90 € 115.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TEFKG340
Watch Price/Availability
Spiegelau Glasses GIN & TONIC SET/4
Glass for cold drinks, 4×625ml, glass - 4.98 €/1 pc(s)
Discounted -20 % 19.90 € 24.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: SPISS276
Watch Price/Availability
Maxwell & Williams Cashmere BONE CHINA ROUND Set of cups and saucers 100 ml 4 pcs
Set of Cups for espresso - with saucers, material porcelain, volume 100 ml, dishwasher and microwave safe, white colour, 4 pcs in the package - 6.98 €/1 pc(s)
Discounted -39 % 27.90 € 45.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: MAWSS916
Watch Price/Availability
Tognana IVY APULIA Set of tea cups and saucers 220 ml 6 pcs multicoloured
Set of Cups - 3.32 €/1 pc(s)
Discounted -44 % 19.90 € 35.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: TOGSS137
Watch Price/Availability
Maxwell & Williams WBA DIAMONDS Kitchen utensil container
Cutlery Stand - utensil container, dishwasher safe, material porcelain
Discounted -39 % 19.90 € 33 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: MAWST787
Watch Price/Availability
Koziol Glasses set 250 ml 4 pcs with pitcher 1,6 l Crystal crystal clear
Glass - for water / soft drink, tall, 5 pieces per pack, glass volume 250 ml, material plastic - 4.58 €/1 pc(s)
Discounted -4 % 22.90 € 23.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: KOZskl19
Watch Price/Availability
Thun mug 220 ml MOLE ON A SCOOTER 1 pc porcelain
Mug - material: porcelain, microwave and dishwasher safe, 220ml, colour, 1 pc(s) in pack - 6.99 €/1 pc(s)
Discounted -13 % 6.99 € 8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: THUHR155
3.0 5×
Watch Price/Availability
LAMART Spin mop set WIND LT8054
Mop - flat, telescopic pole, wiping surface material microfibre, length of the bar 125 cm, bar material metal, bucket capacity 5 l, bucket included
Discounted -44 % 19.90 € 35.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: LAMMO593
Watch Price/Availability
Smeg BLF03WHEU
Countertop Blender - power: 800W, maximum power generated: 18000 rev/min, number of speeds: 4, container volume: 1,5l, container material: tritan, suitable for smoothie and ice crushing with added liquid, number of containers: 1 pc(s)
Discounted -8 % 172.90 € 189.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SMESM498
Watch Price/Availability
Ariete Moderna 149/12
Toaster - input power: 815W, number of toasts: 2, automatic shutdown, centering, regulation toasting, thawing, light signalisation and instant shut-off button, removable crumb tray,
Discounted -19 % 44.90 € 55.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: ARITO577
Watch Price/Availability
Cilio Juicer 491081 PADUA
Juicer for citrus fruits - electric, helical screw, 1400 RPM, 1 speed, filling hole size 100 mm, juice container volume 0.8 l, vertical shaft, control via buttons, construction material: metal and plastic, screw material: plastic, juice container material: plastic, filter material: stainless steel, noise level 70 dB, silver colour, dimensions 22 × 14 × 14 cm (H×W×D), juice container and pulp container included in the package
Discounted -23 % 29.90 € 39 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: CILOD081
2.5 4×
Watch Price/Availability
Tristar BQ-2883
Electric Grill 2-in-1, power 2000 W, grill surface material aluminium, grill area 22 cm × 38 cm, number of grilling areas 1, drip tray and temperature regulation
Discounted -13 % 24.90 € 28.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: TRSTeg88
Watch Price/Availability
Braun Multifry 5 HF5054. IBK
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 80 to 220 °C, non-stick surface, display, thermostat, dishwasher safe parts, automatic shutdown, temperature regulation and automatic programs, 15 programs, ceramic container with non-stick coating, 1 frying basket, weight 5.05 kg, dimensions 33.5 × 27 × 28 cm (H×W×D)
Discounted -26 % 98.90 € 133.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: BRAHF6127
Watch Price/Availability
Braun Multifry 5 HF5034. IBK
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 80 to 200 °C, non-stick surface, display, thermostat, dishwasher safe parts, timer, automatic shutdown, temperature regulation and automatic programs, 8 programs, comes with removable container, power consumption 1700 W, 6 l capacity, ceramic container with non-stick coating, 1 frying basket, weight 4.5 kg, dimensions 31.5 × 27 × 26.5 cm (H×W×D)
Discounted -3 % 79.90 € 82.90 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: BRAHF4611
1.0 1×
Watch Price/Availability
ELÍZ EBS 6/55 AF-W
Electric Towel Dryer - white colour
Discounted -6 % 143.99 € 153.90 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: ELBO082
1.0 1×
Watch Price/Availability
ELÍZ EBS 6/55 AF-B
Electric Towel Dryer - black colour
Discounted -10 % 139.90 € 155.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: ELBO083
Watch Price/Availability
ELIZ EBS 6/55 AF-B WiFi
Electric Towel Dryer - black colour
Discounted -9 % 184.90 € 204.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: ELBO087