Deal weeks - Kitchen & Household Supplies

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
556 Results
5.0 1×
Watch Price/Availability
Lamart thermos glass Vaso LT9122 Set of 2 tea 350 ml, 2 pcs, green
Glass - for tea, with handle, 2 pieces in package, glass volume 350 ml, material borosilicate glass - 4.05 €/1 pc(s)
Discounted -35 % 8.09 € 12.59 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: LAMdom006
4.5 4×
Watch Price/Availability
LAMART Serving bowls 4pcs 20x15.5cm DINE LT9220
Bowl Set - 4 pcs, porcelain, suitable for everyday use, easy to maintain and clean, ideal for serving various dishes or snacks
Discounted -34 % 7.69 € 11.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: LAMSM31
4.9 24×
Watch Price/Availability
Lamart thermos glass LT9112 VASO Set Cappuccino 270 ml 2 pcs green
Glass - for cappuccino, with handle, 2 pieces in package, glass volume 270 ml, material borosilicate glass - 4.25 €/1 pc(s)
Discounted -34 % 8.49 € 12.99 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: LMRskl92
4.6 17×
Watch Price/Availability
Ariete Breakfast Citrus Juicer 417, black
Juicer for citrus fruits - electric, centrifugal, horizontal shaft, non-slip feet and cable storage space, control via buttons, construction material: plastic, black and grey colour, dimensions 25.5 × 15 × 16.5 cm (H×W×D), lid and squeezing cone included in the package
Discounted -37 % 19.90 € 31.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: ARIlc263
4.0 10×
Watch Price/Availability
Ariete Breakfast Toaster 157/03, black
Toaster - input power: 760W, material: stainless steel and plastic, number of toasts: 2, automatic shutdown, regulation toasting, instant shut-off button and high stroke, removable crumb tray and bread warmer attachment,
Discounted -12 % 21.90 € 24.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: ARITO850
Watch Price/Availability
BSF Atlanta Knife block 7 pcs, rubber wood
Knife Set - kitchen, handle material: plastic, blade material: stainless steel, knife holder , pieces in set: 7
Discounted -8 % 113.90 € 123.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: BSFSN75
Watch Price/Availability
Maxwell & Williams Cup and saucer 200 ml 6 pcs WILDWOOD COUPE
Set of Cups - porcelain, volume 200ml, dishwasher safe - 8.15 €/1 pc(s)
Discounted -19 % 48.90 € 61.10 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: MAWHR344
5.0 3×
Watch Price/Availability
Nachtmann NOBLESSE Set of glass cups for hot drinks 256 ml 2 pcs
Glass - for tea, with handle, 2 pcs in package, glass volume 250 ml, material lead-free crystal - 7.95 €/1 pc(s)
Discounted -5 % 15.90 € 16.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: NACSS281
4.9 9×
Watch Price/Availability
LAMART Saucepan with lid 16cm, 1.7L CONIC LT1272
Casserole Pot - material: stainless steel, inner surface: stainless steel, diameter: 16cm, volume: 1,7l, suited for gas, electric, induction and glass-ceramic cookers, dishwasher-safe
Discounted -29 % 12.90 € 18.29 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: LAMKA030
Watch Price/Availability
Maxwell & Williams Bowl 16 cm 6 pcs WILDWOOD COUPE
Bowl Set
Discounted -8 % 56.90 € 61.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: MAWSM306
4.6 35×
Watch Price/Availability
Toro Stainless-Steel Bin with Plastic Lid, 45l
Rubbish Bin material - plastic and metal, black colour, volume 45 l, opening with foot pedal, number of containers: 3 pc(s), 60 cm x 48 cm x 32 cm
Discounted -3 % 60.90 € 62.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: KNPOK146
Watch Price/Availability
Maxwell & Williams Cashmere BONE CHINA Set of rice bowls 10 cm 4 pcs
Small Bowl , designation: complete meal, dishwasher-safe and microwave oven safe, diameter 10,2 cm, package contains: 4 pc(s), white colour, design: monochromatic
Discounted -30 % 13.90 € 19.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: MAWMI274
4.9 55×
Watch Price/Availability
Tefal EY552DE0 Easy Fry Silence
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 40 to 220 °C, non-stick surface, display, dishwasher safe parts, timer and automatic programs, 10 programs, comes with removable container, power consumption 1670 W, 5 l capacity with non-stick coating, 1 frying basket, dimensions 35 × 28 × 39.5 cm (H×W×D)
Discounted -3 % 122.90 € 127.90 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: TEHF703
5.0 6×
Watch Price/Availability
Lamart LT6048 BUCK Set of 2 bowls 1,5 l
Food Container Set - container material glass, round, lid material glass, dishwasher safe, 2 containers
Discounted -31 % 5.59 € 8.19 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: LAMSD79
5.0 1×
Watch Price/Availability
STATUS 177156 Fresko Vacuum jar 1,4 l salmon
Storage Jar - material: plastic, volume 1,4 l, vacuum, silicone sealing, microwave ovens,dishwashers and freezer, dimensions: 19cm×14cm×9,5cm, 1 pc(s)
Discounted -8 % 10 € 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: STADZ81
Watch Price/Availability
BERLINGERHAUS Set of dishes with titanium surface 15 pcs Taupe Collection
Cookware Set - compatible with gas, electric, induction and glass-ceramic cooktop type, 4 pots and 2 pans in the set, ergonomic handle, non-stick surface and dishwasher safe, body material aluminium, painted pot exterior surface, titanium pot interior surface, silicone pot handle finish, titanium pan interior surface, aluminium pan exterior surface, spatula, lid, mat and ladle included, grey colour
Discounted -6 % 162.90 € 173.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: BERhrn047
5.0 1×
Watch Price/Availability
SMEG 50's Retro Style 4×4 Red
Toaster - input power: 2000W, material: metal, number of toasts: 4, reheat function, regulation toasting, thawing and instant shut-off button, removable crumb tray,
Discounted -16 % 174.90 € 209.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: SMETO55
4.8 4×
Watch Price/Availability
Nachtmann NOBLESSE Glasses for liqueur 57 ml 4 pcs
Glass - for liqueur, on stem, 4 pieces in package, glass volume 57 ml, material lead-free crystal - 2.98 €/1 pc(s)
Discounted -14 % 11.90 € 13.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: NACHskl12
5.0 1×
Watch Price/Availability
Kela Wok cast iron with lid CALIDO 36cm
Wok Pan - enameled, round, compatible with electric, gas, glass-ceramic and induction cooktop type, safe for use with non-sharp metal utensils and oven safe, enamelled exterior surface, oven-safe up to 300 °C, lid included, height 10 cm, top rim diameter 36 cm, bottom exterior diameter 15 cm, red colour
Discounted -15 % 75.90 € 90.12 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: KELWO100
Watch Price/Availability
Cilio Food thermos 750 ml black "Monte"
Insulated Food Jar - for food, volume 750 ml, lid can serve as bowl, material stainless steel, 100% airtight, 100% hermetically sealed, double wall, beverage stays cold for 12h, beverage stays hot for 8h
Discounted -26 % 17.90 € 24.50 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: CILTER616
Watch Price/Availability
Zwilling Santoku knife Pro 42 cm, with serrated edge
Kitchen Knife - stainless steel, blade length 18cm, santoku, plastic handle wooden handle
Discounted -5 % 65.90 € 69.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: GAZkuch0016
4.6 10×
Watch Price/Availability
SENCOR SFR 5050BK
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 40 to 200 °C, display, thermostat, timer, automatic shutdown, temperature regulation and automatic programs, 10 programs, comes with removable container and french fry basket, power consumption 1500 W, 5 l capacity, container, 1 frying basket, cable length 1 m, weight 4.9 kg, dimensions 31 × 27 × 36 cm (H×W×D)
Discounted -33 % 93.90 € 141.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: SENHF63
5.0 2×
Watch Price/Availability
SMEG TSF02PGEU 50's Retro Style 4x2 green
Toaster - input power: 1500W, material: stainless steel and plastic, number of toasts: 4, reheat function and thawing, removable crumb tray,
Discounted -7 % 149.90 € 161.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: SMETO910
5.0 5×
Watch Price/Availability
SMEG 50's Retro Style matt green
Toaster - input power: 950W, material: stainless steel and plastic, reheat function, regulation toasting, thawing and instant shut-off button,
Discounted -1 % 149.90 € 151.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SMETO662
24 more... Top
1 ... 45678 ... 24