83" Samsung QE83S90H
Television - SMART OLED, 210cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 40 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Add to list
83" Samsung QE83S90H 4,499 € Expected June 2026
83" Samsung QE83S90H
Diagonal
83 " (210.82 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
165 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
83 " (210.82 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
165 Hz
Technology
OLED
Backlight
Direct
Screen surface
Matte
TV depth
4.49 cm
TV weight
37.6 kg
Height without stand
Depth without stand
4.49 cm
Base width / leg spacing
36.6 cm
Box depth
18.9 cm
Package weight
49.8 kg
Colour
Black, Silver
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
740 W
Typical power consumption
128 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 83" Samsung QE83S90H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 83" Samsung QE83S90H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 83" Samsung QE83S90H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 83" Samsung QE83S90H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 83" Samsung QE83S90H