77" Samsung QE77S95H
Television - SMART OLED, 195cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 4× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×400, 70 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
77" Samsung QE77S95H 3,999 € Expected June 2026
77" Samsung QE77S95H
Specifications
Compare
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
165 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
165 Hz
Technology
OLED
Backlight
Direct
Screen surface
Matte
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
TV depth
1.12 cm
TV weight
28.2 kg
Height without stand
Depth without stand
1.12 cm
Base width / leg spacing
36 cm
Box depth
18.5 cm
Package weight
54 kg
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
One Connect box, Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
700 W
Typical power consumption
127 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 77" Samsung QE77S95H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 77" Samsung QE77S95H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 77" Samsung QE77S95H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 77" Samsung QE77S95H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 77" Samsung QE77S95H