75" Samsung QE75QN70H
Television - SMART QLED, 191cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×400, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, D
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
75" Samsung QE75QN70H 1,499 € Expected June 2026
75" Samsung QE75QN70H
Specifications
Compare
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen size and resolution
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Edge
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
TV depth
2.66 cm
TV weight
29.2 kg
Height without stand
Depth without stand
2.66 cm
Package height
108 cm
Box depth
16.4 cm
Package weight
39.2 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
D
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
260 W
Typical power consumption
81 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 75" Samsung QE75QN70H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Samsung QE75QN70H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung QE75QN70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Samsung QE75QN70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Samsung QE75QN70H