65" Samsung The Frame Pro QE65LS03HW
Television - SMART QLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 5× HDMI, 3× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 40 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Add to list
65" Samsung The Frame Pro QE65LS03HW 2,199 € Expected June 2026
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Backlight
Edge
Screen surface
Matte
Total number of HDMI ports
5 ×
Number of HDMI 2.1 ports
5 ×
Total number of USB ports
3 ×
TV depth
2.49 cm
TV weight
21.8 kg
Height without stand
Depth without stand
2.49 cm
Package height
93.3 cm
Box depth
16.4 cm
Package weight
32.3 kg
Colour
Black
Package contents
One Connect box, Removable stand, Wall mount
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
190 W
Typical power consumption
102 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 65" Samsung The Frame Pro QE65LS03HW