65" Samsung QE65QN70H
Television - SMART QLED, 165cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, E
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
65" Samsung QE65QN70H 1,099 € Expected June 2026
65" Samsung QE65QN70H
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Edge
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
TV depth
2.57 cm
TV weight
20.8 kg
Height without stand
Depth without stand
2.57 cm
Package height
93.3 cm
Box depth
14.8 cm
Package weight
28.3 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
220 W
Typical power consumption
76 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 65" Samsung QE65QN70H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung QE65QN70H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung QE65QN70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65QN70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung QE65QN70H