65" Samsung MRE65R85H
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, HDR10+, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 30 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Add to list
65" Samsung MRE65R85H 1,449 € Expected June 2026
65" Samsung MRE65R85H
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
TV depth
5.74 cm
TV weight
19.1 kg
Height without stand
Depth without stand
5.74 cm
Package height
93.3 cm
Box depth
14.2 cm
Package weight
25.6 kg
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
230 W
Typical power consumption
102 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 65" Samsung MRE65R85H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung MRE65R85H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung MRE65R85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung MRE65R85H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung MRE65R85H