50" Samsung UE50M70H
Television - SMART, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Mini LED, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, F
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
50" Samsung UE50M70H 449 € Expected June 2026
50" Samsung UE50M70H
Specifications
Compare
Diagonal
50 " (127 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
1 ×
TV depth
7.64 cm
TV weight
8.5 kg
Height without stand
Depth without stand
7.64 cm
Base width / leg spacing
74.7 cm
Package width
Package height
74.3 cm
Box depth
12.7 cm
Package weight
12.5 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Control in package
smart
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
120 W
Typical power consumption
65 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" Samsung UE50M70H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Samsung UE50M70H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Samsung UE50M70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Samsung UE50M70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Samsung UE50M70H