50" Samsung QE50QN70H
Television - SMART QLED, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, E
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
50" Samsung QE50QN70H 649 € Expected June 2026
50" Samsung QE50QN70H
Specifications
Compare
Diagonal
50 " (127 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Edge
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
TV depth
2.57 cm
TV weight
11.1 kg
Height without stand
Depth without stand
2.57 cm
Package height
74.4 cm
Box depth
12.5 cm
Package weight
14.5 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
150 W
Typical power consumption
50 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" Samsung QE50QN70H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Samsung QE50QN70H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Samsung QE50QN70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Samsung QE50QN70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Samsung QE50QN70H