48" Samsung QE48S85H
Television - SMART OLED, 121cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 300×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, G
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
48" Samsung QE48S85H 1,099 € Expected June 2026
48" Samsung QE48S85H
Specifications
Compare
Diagonal
48 " (121.92 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Screen size and resolution
Diagonal
48 " (121.92 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Screen surface
Anti-Glare
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
TV depth
3.96 cm
TV weight
10.5 kg
Height without stand
Depth without stand
3.96 cm
Base width / leg spacing
53.4 cm
Package width
Package height
77 cm
Box depth
14.3 cm
Package weight
15.5 kg
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
230 W
Typical power consumption
62 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 48" Samsung QE48S85H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 48" Samsung QE48S85H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 48" Samsung QE48S85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 48" Samsung QE48S85H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 48" Samsung QE48S85H