43" Samsung The Frame QE43LS03H
Television - SMART QLED, 109cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Add to list
43" Samsung The Frame QE43LS03H 999 € Expected June 2026
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen size and resolution
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Dual
Screen surface
Matte
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
TV depth
2.75 cm
TV weight
8.4 kg
Height without stand
Depth without stand
2.75 cm
Base width / leg spacing
68.3 cm
Package width
108 cm
Package height
64.7 cm
Box depth
13.2 cm
Package weight
12.5 kg
Colour
Black
Package contents
Removable stand, Wall mount
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
135 W
Typical power consumption
51 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 43" Samsung The Frame QE43LS03H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Samsung The Frame QE43LS03H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Samsung The Frame QE43LS03H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung The Frame QE43LS03H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung The Frame QE43LS03H