27" ASRock Phantom Gaming PG27FFX2A
Monitor - IPS, Full HD 1920 × 1080 (16:9), 520 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 1 ms, FreeSync Premium, adjustable height, HDR, speakers, HDMI and DisplayPort, USB data interface, VESA
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
27" ASRock Phantom Gaming PG27FFX2A 359 € Currently Unavailable
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
520 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
400 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
FreeSync Premium
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface
USB
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
USB 3.2 Gen 1
3 ×
USB
2 ×
Colour gamut
sRGB
123 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
61.4 cm
Height
54.2 cm
Depth
25.8 cm
Weight
7.7 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
19 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
33 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
68 W
Typical power consumption
68 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" ASRock Phantom Gaming PG27FFX2A
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASRock Phantom Gaming PG27FFX2A
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASRock Phantom Gaming PG27FFX2A
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASRock Phantom Gaming PG27FFX2A
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASRock Phantom Gaming PG27FFX2A