75" Samsung UE75M70H
Television - SMART, 191cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Mini LED, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, F
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
75" Samsung UE75M70H 999 € Expected June 2026
75" Samsung UE75M70H
Specifications
Compare
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Screen size and resolution
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
1 ×
TV weight
21.6 kg
Height without stand
Base width / leg spacing
125 cm
Package width
Package height
110 cm
Box depth
17 cm
Package weight
30 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Control in package
smart
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
220 W
Typical power consumption
129 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 75" Samsung UE75M70H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Samsung UE75M70H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung UE75M70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75M70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Samsung UE75M70H