65" Samsung MRE65R95H
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 70 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
65" Samsung MRE65R95H 3,899 € Expected June 2026
65" Samsung MRE65R95H
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
165 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
165 Hz
Technology
RGB Micro LED
Backlight
Direct
Screen surface
Matte
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
TV height
82.6 cm
TV depth
2.96 cm
TV weight
22.4 kg
Height without stand
82.6 cm
Depth without stand
2.96 cm
Package height
98 cm
Box depth
19.1 cm
Package weight
32 kg
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
300 W
Typical power consumption
102 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 65" Samsung MRE65R95H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung MRE65R95H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung MRE65R95H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung MRE65R95H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung MRE65R95H