50" Samsung QE50QN80H
Television - SMART QLED, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 200×100, 30 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Add to list
50" Samsung QE50QN80H 899 € Expected June 2026
50" Samsung QE50QN80H
Diagonal
50 " (127 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
144 Hz
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Total number of USB ports
2 ×
TV depth
5.17 cm
TV weight
11.1 kg
Height without stand
Depth without stand
5.17 cm
Package height
74.3 cm
Box depth
12.7 cm
Package weight
15 kg
Colour
Black
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
190 W
Typical power consumption
65 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" Samsung QE50QN80H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Samsung QE50QN80H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Samsung QE50QN80H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Samsung QE50QN80H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Samsung QE50QN80H