43" Samsung UE43M70H
Television - SMART, 109cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Mini LED, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, F
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
43" Samsung UE43M70H 399 € Expected June 2026
43" Samsung UE43M70H
Specifications
Compare
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Screen size and resolution
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
1 ×
TV depth
7.63 cm
TV weight
6.7 kg
Height without stand
Depth without stand
7.63 cm
Base width / leg spacing
61.3 cm
Package width
Package height
63.5 cm
Box depth
11.8 cm
Package weight
9.4 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Control in package
smart
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
110 W
Typical power consumption
51 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 43" Samsung UE43M70H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Samsung UE43M70H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Samsung UE43M70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43M70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung UE43M70H