100" Samsung MRE100R85H
Television - SMART, 254cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, HDR10+, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 600×400, 40 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
100" Samsung MRE100R85H 11,999 € Expected June 2026
100" Samsung MRE100R85H
Specifications
Compare
Diagonal
100 " (254 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
100 " (254 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
RGB Micro LED
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
TV depth
5.74 cm
TV weight
60.3 kg
Height without stand
Depth without stand
5.74 cm
Box depth
23 cm
Package weight
83.1 kg
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
475 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 100" Samsung MRE100R85H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 100" Samsung MRE100R85H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 100" Samsung MRE100R85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 100" Samsung MRE100R85H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 100" Samsung MRE100R85H