Deal weeks - Household and Personal Appliances

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
581 Results
4.8 8×
Watch Price/Availability
ETA Marcus 9341 90000
Trimmer - for hair, chest and beard, for both men and women, power indicator, display and adjustable cut length, 6 attachments, blade material ceramic, min. cut length: 0.5mm, max. cutting length 2.5 mm, battery operated, touch control
Discounted -7 % 34.90 € 37.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: ETAZA57
5.0 1×
Watch Price/Availability
Superman - Superman Logo - Stainless steel drinking bottle
Drinking Bottle -
Discounted -5 % 15.90 € 16.90 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: GMERCHc2886
Watch Price/Availability
Nachtmann APERITIVO Set of whisky glasses 2 pcs
Glass - for whisky, 2 pieces in package,, material glass - 5.95 €/1 pc(s)
Discounted -7 % 11.90 € 12.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: NACHSK626
4.7 21×
Watch Price/Availability
SENCOR SFH 8990BK
Convector - heating power 2200 W, freestanding, timer, power regulation and oscillation, heats a room with a volume of 60 m3, dimensions: 69,3 × 22 × 22 cm (H × W × D), black colour
Discounted -19 % 60.90 € 75.51 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENET84
4.9 8×
Watch Price/Availability
Philips Series 8000 Aqua Plus XC8057/01
Upright Vacuum Cleaner - for allergy sufferers, animal hair and antibacterial, for all types of floors, charging time: 6,5 h, battery type: Li-ion, operating time: 80 min, foam, noise level: 80 dB, container capacity: 0,6l, blue and grey colour
Discounted -46 % 366.90 € 689.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: PHItv449
4.5 52×
Watch Price/Availability
TESCOMA PRESIDENT 3in1 Toaster
Sandwich Maker - with power consumption of 800W, contains interchangeable plates, plates: Triangular, casing made of metal
Discounted -36 % 47.90 € 75.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TESTO531
5.0 3×
Watch Price/Availability
TESLA AirCook DualHeat QD575 XXL + verlängerte Garantie 3 Jahre
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 40 to 200 °C, non-stick surface, display, lid with viewing window, timer, automatic shutdown and automatic programs, 8 programs, comes with removable container, power consumption 2900 W, 10 l capacity, aluminium ceramic container with non-stick coating, 1 frying basket, weight 8.1 kg, dimensions 30 × 46 × 36.5 cm (H×W×D)
Discounted -6 % 128.90 € 137.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TESHF7566
5.0 1×
Watch Price/Availability
SENCOR SHD 9050GD
Hair Dryer ionic technology with diffuser, power: 1600W, ionisation, cold air, temperature regulation and airflow control, number of speeds: 4, number of temperature settings: 2, power cord length: 2,5m, colour: white and gold
Discounted -7 % 75.90 € 81.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENFV493
5.0 3×
Watch Price/Availability
BAAGL Thermal bottle Football, 450 ml
Thermos - volume 450 ml, material stainless steel, 100% airtight, 100% hermetically sealed, double wall, weight 0,255 kg, beverage stays cold for 24h, beverage stays hot for 12h
Discounted -20 % 23.90 € 29.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: BAL229a
4.5 25×
Watch Price/Availability
TESLA DualZone Q460 XXL + verlängerte Garantie auf 3 Jahree
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 80 to 200 °C, display, timer, temperature regulation, dual cooking and food drying, 8 programs, comes with removable container, power consumption 2400 W, 9 l capacity, 2 frying baskets, weight 7.7 kg, dimensions 30 × 38 × 36 cm (H×W×D)
Discounted -1 % 139.90 € 141.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TESFR330
4.7 38×
Watch Price/Availability
Philips Series i9000 Prestige XP9201/33
Razor - track heads, for beard,, 5 cut settings, display, powered by rechargeable battery, 60 min operating time, 1 h charging time, requires Li-Ion batteries, blue colour, charging stand, cleaning station, travel case and 1 attachment included
Discounted -1 % 309.90 € 313.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: PHIHS120
4.6 14×
Watch Price/Availability
SENCOR SOH 3409WH
Oil Radiator - placing: freestanding, key features and benefits: Anti-Freeze, power regulation and temperature regulation, 57 × 33 × 22,6 cm (H × W × D), white colour
Discounted -20 % 79.90 € 99.98 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENOR004
4.8 5×
Watch Price/Availability
SENCOR SOH 3511BK
Oil Radiator - placing: freestanding, key features and benefits: Anti-Freeze, power regulation, temperature regulation and silent mode, 57 × 39 × 22,6 cm (H × W × D), black colour
Discounted -18 % 101.90 € 125.24 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENOR35
4.8 5×
Watch Price/Availability
SENCOR SOH 3509BK
Oil Radiator - placing: freestanding, key features and benefits: Anti-Freeze, power regulation, temperature regulation and silent mode, 57 × 33 × 22,6 cm (H × W × D), black colour
Discounted -18 % 81.90 € 99.98 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENOR11
4.8 5×
Watch Price/Availability
SENCOR SOH 3507BK
Oil Radiator - placing: freestanding, key features and benefits: Anti-Freeze, power regulation, temperature regulation and silent mode, 57 × 27 × 22,6 cm (H × W × D), black colour
Discounted -17 % 69.90 € 84.82 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENOR91
4.6 85×
Watch Price/Availability
SENCOR STM 3630WH
Food Mixer - planetary mixing method, input power 1300W, internal gears material plastic, bowl volume 5,5 l, bowl material stainless steel, speed settings: 6, casing material plastic, whipping , mixing and kneading, colour: white
Discounted -6 % 111.90 € 119.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENKR77
4.7 17×
Watch Price/Availability
SENCOR SFH 8994WH
Air Heater -, noise level: 50 dB, key features and benefits: timer, heats a room up to 60 m3, 69,3 × 22 × 22 cm (H × W × D), white colour
Discounted -18 % 77.90 € 95.73 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENelt902
4.2 27×
Watch Price/Availability
ETA Moisty Smart 2629 90000
Air Humidifier recommended room size: 40m2, ultrasound, power consumption: 25W, humidification capacity: 300ml/hour, water tank capacity: 5l, timer, humidity maintenance, backlight, automatic shutdown, manual setting, aroma diffuser, silent mode, power regulation and mobile application, colour: white
Discounted -13 % 67.90 € 78.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: ETAzvl29
4.8 5×
Watch Price/Availability
Nachtmann ETHNO barista 104903 Glasses for latte macchiato 434 ml 2 pcs
Glass - for latte,, glass volume 430 ml, material lead-free crystal - 4.50 €/1 pc(s)
Discounted -17 % 8.99 € 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: NACHsk717
4.8 6×
Watch Price/Availability
Nachtmann ETHNO barista 104908 Mug for hot drinks 392 ml 2 pcs
Glass - for espresso, thermos glass, 2 pcs in package, glass volume 390 ml, material lead-free crystal - 6.45 €/1 pc(s)
Discounted -7 % 12.90 € 13.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: NACHsk94
5.0 7×
Watch Price/Availability
Nachtmann ETHNO barista 104898 Cup for cappuccino/flat white 234 ml 2 pcs
Glass - for cappuccino, low, 2 pieces per pack, glass volume 230 ml, material lead-free crystal - 4.95 €/1 pc(s)
Discounted -23 % 9.89 € 12.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: NACHsk595
4.8 4×
Watch Price/Availability
Guzzanti GZ 349
Electric Grill bbq and 2-in-1, power 2000 W, number of programs 1, grill material metal, grill surface material granite, grill area 48 cm × 35 cm, number of grilling areas 1, weight 9,6 kg, length of power cable 1,8 m, drip tray and temperature regulation
Discounted -1 % 159.90 € 162.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: GUZEG457
3.7 3×
Watch Price/Availability
Princess 348054 SMART
Infrared Heater Panel - placing: freestanding and wall, key features and benefits: timer, temperature regulation and Smart, 59,5 × 89,5 × 1,8 cm (H × W × D), white colour
Discounted -19 % 148.90 € 185.37 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: PRITP186
4.8 5×
Watch Price/Availability
Ariete Party Time Crepes Maker 202, red
Crepe Maker - power use of 1000W, 30cm plate diameter, 2 temperature settings, with temperature indicator, non-stick surface, with light indicator, package includes spatula and wiper blade, red colour
Discounted -18 % 34.90 € 42.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: ARIPA017