Deal weeks - Household and Personal Appliances

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
580 Results
4.2 8×
Watch Price/Availability
Kela Dairy CAILIN stainless steel 1.8l
Milk Boiler - diameter of 14cm, volume of 1,8l, outer surface: stainless steel, inner surface: stainless steel, handle made of stainless steel, suitable for gas hobs, electric hobs, induction hobs, glass-ceramic hobs
Discounted -17 % 22.90 € 27.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: KELML102
1.0 1×
Watch Price/Availability
Duux Threesixty 2 Smart White
Air Heater - heating power: 1800 W, 3 adjustable heating levels, noise level: 46 dB, key features and benefits: timer, power regulation and temperature regulation, 29,5 × 21,5 × 21,5 cm (H × W × D), white colour
Discounted -14 % 82.90 € 96.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: DUUHV861
Watch Price/Availability
Instant Pot® Pro Wifi
Multifunction Pot - functions: steam cooking, pressure cooking, baking and roasting, frying, yoghurt preparation, slow cooking and rice cooking, volume 5.7 l, features included display, overheat protection, automatic programs, removable container, automatic steam valve, ergonomic handle, dishwasher-safe inner container , timer, temperature maintenance and delayed start, stainless steel type of interior surface, power input 1000 W, dimensions 32.5 × 35.5 × 35.5 cm (H×W×L), weight 6.67 kg
Discounted -1 % 245.90 € 249.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: ISNMH174
4.5 2×
Watch Price/Availability
STATUS 177150 Fresko Vacuum jar 0,5 l salmon
Storage Jar - material: plastic, volume 0,5 l, vacuum, silicone sealing, microwave ovens,dishwashers and freezer, dimensions: 16cm×11cm×5,5cm, 1 pc(s)
Discounted -5 % 8.79 € 9.29 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: STADZ29
5.0 2×
Watch Price/Availability
STATUS 177159 Fresko Vacuum jar 2,3 l salmon
Storage Jar - material: plastic, volume 2,3 l, vacuum, silicone sealing, microwave ovens,dishwashers and freezer, dimensions: 21,5cm×16,5cm×11cm, 1 pc(s)
Discounted -13 % 10.29 € 11.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: STADZ11
3.3 6×
Watch Price/Availability
Beurer LV 50
Fan - Desktop, noise level of 40 dB, number of speeds: 3, humidifier, colour black, white and orange
Discounted -32 % 32.90 € 48.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: BEUVE013
3.5 4×
Watch Price/Availability
Cilio DAVID Granite Mortar 13cm
Mortar - diameter: 13cm, material: granite, black colour
Discounted -24 % 36.90 € 48.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: CILIH135
4.9 29×
Watch Price/Availability
Philips 5000 Series Airfryer Dual Basket with Steam Cooking 9L NA555/00
Hot Air Fryer - digital controls, thermostat, dishwasher safe parts, automatic shutdown, dual cooking and steam mode, comes with removable container and steamer for heating vegetables, power consumption 2750 W, 9 l capacity, 2 frying baskets, weight 8.75 kg, dimensions 44.3 × 38.2 × 35.1 cm (H×W×D)
Discounted -4 % 195.90 € 204.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: PHIHF58
3.0 1×
Watch Price/Availability
Hyundai SI885
Clothes Iron steam, input 2200 W, sprinkling, fast heating, thermostat and vertical steaming, tank volume 310 ml, steam output 35 g/min, steam boost 50 g/min, ironing board made of ceramics, cable length 1,9 m, white and blue
Discounted -15 % 15.90 € 18.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: HYUZE770
Watch Price/Availability
ZELMER ZKR1310G
Food Mixer - planetary mixing method, input power 1300W, internal gears material metal, bowl volume 5 l, bowl material stainless steel, speed settings: 10, casing material plastic, whipping , mixing and kneading, weight 3,5kg, colour: grey
Discounted -1 % 139.90 € 141.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: ZELKR43
4.6 46×
Watch Price/Availability
Philips AWP2933WHT Micro X-Clean Filter Kettle 2.6 l with timer white + Filters 3 pcs
Filter Kettle - total volume: 2,6l, volume of filtered water 2,6l, electronic filter replacement indicator, number of filter cartridges per pack:
Discounted -11 % 21.99 € 24.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: PHIflk42
4.5 378×
Watch Price/Availability
Philips Series 3000 HC3525/15
Trimmer - for hair, washable attachments, self-sharpening blades, length setting and ergonomic non-slip handle, 2 inserts, sharp edge made of stainless steel, Minimum cutting length: 0,5mm, maximum cutting length: 23mm, 13 cut settings, operates for 45 min, charging time of 480 min, battery power supply, controls: with the use of buttons
Discounted -24 % 30.90 € 40.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: PHIZA316
3.0 4×
Watch Price/Availability
Beurer FB60
Spa Massager - at the foot, bubble bath, roller massage and vibration massage, 3 programs, with a timer, with water heating, with a display, interchangeable attachments, mains power supply
Discounted -1 % 153.90 € 155.53 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: BEUMP618
Watch Price/Availability
Zelmer ZAF6555
Hot Air Fryer - digital controls, max. temperature 200 °C, non-stick surface, display, lid with viewing window, interior light, timer, temperature maintenance and automatic programs, 8 programs, comes with removable container, power consumption 1800 W, 6 l capacity, aluminium container with non-stick coating, 1 frying basket, weight 5.83 kg, dimensions 39.5 × 32.5 × 40 cm (H×W×D)
Discounted -1 % 159.90 € 162.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: ZELHF1150
4.8 129×
Watch Price/Availability
ARCTIC Summair 2Go Black
Fan - Desktop, blade diameter: 9,1cm, power: 5W, colour black
Discounted -11 % 15.90 € 17.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: CBs2g1
Watch Price/Availability
Philips Series 5000 Wet & Dry S5885/35
Razor - trimmer, planetary, for beard, shaving mechanism material: steel, display and smart functions, powered by disposable batteries and mains, 60 min operating time, 1 h charging time, requires Li-Ion batteries, black and blue colour, charging stand and travel case included, dimensions: 16.5 × 25 × 9.6 cm (H×W×D), weight 600 g
Discounted -1 % 109.90 € 111.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: PHIhlc37
4.9 23×
Watch Price/Availability
ROTHO Loft 1,5 l food container
Storage Jar - material: plastic, volume 1,5 l, silicone sealing, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 10cm×10cm×21,4cm, 1 pc(s)
Discounted -13 % 5.79 € 6.70 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: RojPla015
Watch Price/Availability
STATUS BVP300 Gastro vacuum pump
Pump - for professional use, pumping volume 22 l/min, material ABS plastic, wireless operation, powerful lithium-ion battery, made in Slovenia
Discounted -1 % 139.90 € 141.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: STAPM953
5.0 1×
Watch Price/Availability
Lamart thermos glass Vaso LT9121 Set tea 350 ml, 2 pcs, black
Glass - for tea, with handle, 2 pieces in package, glass volume 350 ml, material borosilicate glass - 4.05 €/1 pc(s)
Discounted -35 % 8.09 € 12.59 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: LAMdom005
5.0 1×
Watch Price/Availability
Lamart thermos glass Vaso LT9122 Set of 2 tea 350 ml, 2 pcs, green
Glass - for tea, with handle, 2 pieces in package, glass volume 350 ml, material borosilicate glass - 4.05 €/1 pc(s)
Discounted -35 % 8.09 € 12.59 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: LAMdom006
4.5 4×
Watch Price/Availability
LAMART Serving bowls 4pcs 20x15.5cm DINE LT9220
Bowl Set - 4 pcs, porcelain, suitable for everyday use, easy to maintain and clean, ideal for serving various dishes or snacks
Discounted -34 % 7.69 € 11.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order Code: LAMSM31
3.9 12×
Watch Price/Availability
KeepCup Thermal Black 340ml M
Thermal Mug - volume:,
Discounted -20 % 27.90 € 34.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: KEECU719
4.9 24×
Watch Price/Availability
Lamart thermos glass LT9112 VASO Set Cappuccino 270 ml 2 pcs green
Glass - for cappuccino, with handle, 2 pieces in package, glass volume 270 ml, material borosilicate glass - 4.25 €/1 pc(s)
Discounted -34 % 8.49 € 12.99 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: LMRskl92
4.6 17×
Watch Price/Availability
Ariete Breakfast Citrus Juicer 417, black
Juicer for citrus fruits - electric, centrifugal, horizontal shaft, non-slip feet and cable storage space, control via buttons, construction material: plastic, black and grey colour, dimensions 25.5 × 15 × 16.5 cm (H×W×D), lid and squeezing cone included in the package
Discounted -37 % 19.90 € 31.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: ARIlc263
24 more... Top
1 ... 45678 ... 25