Deal weeks - Household and Personal Appliances

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
581 Results
Watch Price/Availability
Panasonic ER-GB37-K503
Trimmer - for men and women, adjustable cutting length, blade material steel, min. cut length: 0.5mm, max. cutting length 10 mm, battery-powered, control via buttons and rotary dial
Discounted -3 % 31.90 € 32.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: PANZA282
Watch Price/Availability
Tognana VINORA Set of 6 wine glasses 620 ml
Glass - 2.15 €/1 pc(s)
Discounted -19 % 12.90 € 16 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: TOGSK36
Watch Price/Availability
Nachtmann APERITIVO Set of universal glasses 2 pcs
Glass - for white wine, on stem, 2 pieces in package, glass volume 490 ml, material glass - 5.95 €/1 pc(s)
Discounted -7 % 11.90 € 12.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: NACHSK308
3.9 13×
Watch Price/Availability
SENCOR SCP 2256SS
Electric Cooker - with power consumption of 2250W, number of plates: 2 pc(s), plate diameter: 18cm, 6 programs, thermostat, protection against overheating, non-slip grip and power indicator, size: 27,5cm x 47cm x 8cm, stainless steel colour
Discounted -8 % 31.90 € 34.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENVA585
Watch Price/Availability
Lamart Thermal Glasses Vaso LT9124 Set of 2 tea 250 ml, 2 pcs, green
Glass - for tea, with handle, 2 pieces in package, glass volume 250 ml, material borosilicate glass - 4.25 €/1 pc(s)
Discounted -32 % 8.49 € 12.59 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: LAMdom008
Watch Price/Availability
Lamart Thermal Glasses Vaso LT9123 Set of 2 tea 250 ml, 2 pcs, black
Glass - for tea, with handle, 2 pieces in package, glass volume 250 ml, material borosilicate glass - 4.25 €/1 pc(s)
Discounted -32 % 8.49 € 12.59 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: LAMdom007
Watch Price/Availability
SENCOR SFH 3704SL
Electric Heater -, timer, temperature regulation
Discounted -18 % 135.90 € 165.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SENET46
5.0 3×
Watch Price/Availability
Lion Sabatier SHOTOH Japanese knife 13 cm brown
Kitchen Knife - steel, blade length 13cm, japanese and kitchen
Discounted -18 % 19.90 € 24.35 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: HOMEaaa2519
Watch Price/Availability
Lékué Insulated Bottle To Go 500ml | Salmon
Thermos - volume 500 ml, material stainless steel, plastic and silicone, beverage stays cold for 24h, beverage stays hot for 8h
Discounted -27 % 18.90 € 25.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: LEKTE086
Watch Price/Availability
BOSCH BGS7PET1
Bagless Vacuum Cleaner - 800 W, for allergy sufferers, for all types of floors, noise level: 72 dB, HEPA, cord length: 8 m, maximum reach: 11m, tube made of metal, width: 32 cm, height: 31cm, depth: 47 cm, red and black colour
Discounted -24 % 458.90 € 606.59 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: BOSBV3445
Watch Price/Availability
MOVA S1
Upright Vacuum Cleaner - for allergy sufferers and animal hair, Carpets, Hard floors, Wooden floors and Floating floors, charging time: 4 h, battery type: Li-ion, battery capacity: 18000 mAh, power input: 500W, operating time: 60 min, hepa, noise level: 40 dB, container capacity: 0,5l, wall mount, waste container for vacuuming and brush and filter cleaning tool, grey and black colour
Discounted -40 % 108.90 € 182.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: MOVTV728
4.6 39×
Watch Price/Availability
SodaStream FIZZ&GO COOL 0,9 l Pomegranate
Thermos - volume 900 ml, material stainless steel, dishwasher safe, weight 0,45 kg, beverage stays cold for 12h, beverage stays hot for 12h
Discounted -10 % 25.90 € 28.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SDSTL3587
Watch Price/Availability
BOSCH BGS21POW2
Bagless Vacuum Cleaner - 750 W, for allergy sufferers, for all types of floors, noise level: 78 dB, HEPA, cord length: 7 m, maximum reach: 10m, tube made of plastic, width: 30,1 cm, height: 28,7cm, depth: 44,6 cm, red and black colour
Discounted -42 % 193.90 € 339.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: BOSBV5174
Watch Price/Availability
SENCOR SSJ 0900BK
Juicer - electric, helical screw, 80 RPM, 2 speeds, filling hole size 48 mm, juice container volume 0.55 l, pulp container volume 0.7 l, horizontal shaft, non-slip feet and anti drip, safety, motor reverse function, pulp control and slow juicing, control via buttons, construction material: plastic, screw material: plastic, juice container material: plastic, filter material: stainless steel, noise level 70 dB, grey colour, dimensions 32.5 × 17 × 38 cm (H×W×D), strainer cleaning brush, juice container, pulp container, strainer and tamper included in the package
Discounted -1 % 199.90 € 202.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: SENOD4860
Watch Price/Availability
MOVA S7
Upright Vacuum Cleaner - for allergy sufferers and animal hair, Carpets, Hard floors, Wooden floors and Floating floors, charging time: 4 h, battery type: Li-ion, battery capacity: 18000 mAh, power input: 500W, operating time: 60 min, hepa, noise level: 60 dB, container capacity: 0,5l, wall mount, waste container for vacuuming and brush and filter cleaning tool, grey and black colour
Discounted -10 % 149.90 € 167.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: MOVTV704
Watch Price/Availability
Philips ADD541RO
Water Purification Filter - filtration of bacteria, viruses and heavy metals, filter capacity 2000 l, water temperature from 5 to 38 °C, Dimensions 19 × 5.3 × 5.3 cm (H×W×D), RO filter in the package
Discounted -5 % 68.90 € 72.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: PHIFV954
Watch Price/Availability
STATUS Fresko vacuum container 2,3 l 177161 blue
Storage Jar - material: plastic, volume 2,3 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 16,5cm×11cm×21,5cm, 1 pc(s)
Discounted -20 % 10.29 € 12.89 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: STADO735
Watch Price/Availability
STATUS Fresko 5-piece set of vacuum jars 177112 blue
Storage Jar - material: plastic, volume 2,3 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 16,5cm×11cm×21,5cm, 5 pc(s)
Discounted -20 % 38.49 € 48.39 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: STADO766
Watch Price/Availability
La Piccola AUTOMAT Gold
Coffee Pod Machine - pressure: 15 bar, power: 500W, water tank volume: 1l, E,S,E, Pods capsule type, one-touch beverage preparation, smart and temperature maintenance, width: 30cm, height: 15cm, depth: 25cm, weight: 5kg, gold colour
Discounted -12 % 355.90 € 405.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: LAPKK1671
Watch Price/Availability
HOOVER HF310P 011 HF3
Upright Vacuum Cleaner - animal hair, for all types of floors, charging time: 3,5 h, battery type: Li-ion, battery capacity: 2500 mAh, power input: 400W, operating time: 60 min, hepa, noise level: 86 dB, container capacity: 0,7l, wall mount, black and gold colour
  199.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: HOOTV58
Watch Price/Availability
Samsung Jet 60 VS15A6031R4/GE
Upright Vacuum Cleaner - for all types of floors, charging time: 3,5 h, battery type: Li-ion, power input: 410W, operating time: 40 min, noise level: 86 dB, container capacity: 0,8l, black colour
Discounted -1 % 189.90 € 191.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SAMTV70
Watch Price/Availability
One Piece - Straw Hat Pirates - Travel Mug
Travel Mug -, with motifs from One Piece, multicolour colour, 1 pc(s) in pack
Discounted -20 % 23.90 € 29.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order Code: GMERCHc3348
Watch Price/Availability
STATUS Fresko 5-piece set of vacuum jars 177113 mix colours
Storage Jar - material: plastic, volume 2,3 l, vacuum, dishwashers,freezer and lednice, dimensions: 16,5cm×11cm×21,5cm, 5 pc(s)
Discounted -20 % 38.49 € 48.39 €
Buy
In stock 5 pcs
Order Code: STADO0014
Watch Price/Availability
Rohnson R-5655 Velvet Creme
Ice Cream Maker - power use of 700W, container volume of 1,5l, 9 programmes, without compressor
Discounted -1 % 159.90 € 162.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: ROHZM154