65" Samsung UE65U8092
4.0 4 ratings
Television - SMART LED, 165cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), HDR10, HDR10+ and HLG, local dimming, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, Bluetooth, DLNA, game mode, Apple Airplay 2, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), Dolby Digital Plus, G
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
65" Samsung UE65U8092 559 € In stock > 5 pcs
Buy
65" Samsung UE65U8092
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Screen surface
Glossy
Interface Language
Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Slovak, Spanish
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, DLNA
WiFi standards
WiFi 5
Audio-video connectors
HDMI 2.1
Data and system connectors
CI+ 1.4, LAN (RJ-45), USB
TV depth
22.2 cm
TV weight
14.5 kg
Colour
Black
Package contents
Control in package
smart
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
109 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
161 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
170 W
Typical power consumption
109 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Note:
Variants 65" Samsung UE65U8092: